Brazílie

vlajka a znakI Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Úředním jazykem je portugalština, v turistických oblastech se lze domluvit anglicky a španělsky. Místní měnou je real (BRL), který se dělí na 100 centavos. V oběhu jsou bankovky v hodnotách 1, 5, 10, 50 a 100 realů. Ve všech turistických centrech se nachází mno­ho směnáren. V Brazílii jsou akceptovány prakticky všechny druhy platebních karet. Pro výměnu doporučujeme USD.
Zemi ročně navštíví na 4 milióny návštěvníků. Rio de Janeiro láká turisty světoznámým karnevalem a mořskou pláží Copacabana.Dále je známé obrovskou sochou Ježíše.

Městečko Lidice, které bylo pojmenováno po vyhlazené české obci v roce 1944, leží v atraktivní oblasti přírodní rezervace tropického deštného pralesa zvaného Mata Atlantica, což v češtině znamená Atlantický prales. V minulém století byly všude kolem kávové plantáže, které postupem doby ztratily svůj význam a dnes už o pěstování kávy najdete pouze zmínky v historických dokumentech.
Lidice leží v kraji bohatém na vodu. V okolí je mnoho potoků, říček a vodopádů. Místní řeky jsou natolik proslulé, že je znalci považují za jedny z nejlepších v Brazílii pro kanoistiku a závody na divoké vodě.
Lidice jsou vzdáleny od Rio de Janeira 160 km, což je na brazilské poměry kousek.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.