Španělsko

Jenom málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě jako právě Španělsko. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete. Ochutnejte vynikající katalánské víno, užívejte slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět.

ŠpanělskoPokud vás zajímá pár oficiálních informací, Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Hlavním městem je Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Oficiální měnou je euro.

V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Jinak jsou Španělé milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku.

ŠpanělskoO Španělsku se říká, že je to země kvetoucí 365 dní v roce. A nejenom díky tomu, ale i své výhodné poloze je Španělsko jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii.

Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si zde užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů je také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Pokud jste přijeli jste za španělským vínem, zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla. Jestliže spíše rádi tančíte, je tu pro vás Sevilla. No a pakliže jste milovníkem historie, určitě zajeďte do provincií Malaga a Grenada.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.