Vyšné Ružbachy - Slovensko

Minerální lázně Vyšné Ružbachy se nacházejí v severovýchodní části Spiše, v klimatické oblasti tatranských horských pásem. Krásná příroda, lidová architektura, přírodní skvosty i bohatá historie lákají mnoho turistů.

V překrásném horském prostředí se léčí zejména nemoci nervového systému, srdečně-cévní onemocnění, onkologická a gynekologická onemocnění, nemoci zažívacího ústrojí a v neposlední řade duševní nemoci, jako například depresivní stavy. Při léčbě je využíváno jedinečných účinků přírodních prostředků, elektroterapie, psychoterapie; odpočinek zaručují reflexní masáže, sauna, parafinové zábaly, inhalace a řada dalších procedur. Léčbu, načerpání nové energie, zábavu i kulturní obohacení – to vše najdete v lázních Vyšné Ružbachy.

Důkazem skutečně bohaté historie lázní Vyšné Ružbachy a jejich okolí jsou travertinové nálezy pocházející už z období paleolitu. Již v roce 1595 byla postavena první lázeňská budova s bazénem, později byla přistavena i zrcadlová lázeň a velké přírodní koupaliště, jehož služeb můžete využít i v současnosti.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.