Thassos - Řecko

Thassos - často také nazývaný jako "zelený smaragd v Egejském moři" pro své borovicové lesy, piniové a olivové háje - je od řecké pevniny vzdálený 8km a leží v těsné blízkosti pobřeží Makedonie. Podle řecké mytologie je Thassos sídlem Sirén, které svým zpěvem lákaly k ostrovu námořníky a způsobily tak ztroskotání mnoha lodí.

Řecko - ThassosKrásy Thassosu najdete nejen v bohatém porostu piniových lesů, olivových hájů a v křišťálových mořských hladinách. Ostrov má středomořské klima, což znamená letní teploty 25-35°C od poloviny května do poloviny října. Na jediném místě najdete tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a bohatý noční život. Tento ostrov je také velmi oblíben archeology pro svá bohatá naleziště.

Thassos je rozdělen místními horami, s nejvyšším vrcholem Ypsarion, na dvě části. Jižní a západní část klesá mírněji k moři a tvoří hluboké písčité zátoky s křišťálové čistou vodou, je pokrytá olivovými háji v jejichž okolí se zakládaly vesničky. Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže.

Thassos samozřejmě také nabízí bohatou večerní zábavu. K nákupu je zde množství obchodů, je možné také shlédnout antické drama v historickém divadle. Je zde také velké množství barů, taveren a restaurací, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a také thassoské víno známé již ze starověku. Ostrov je možné lépe poznat formou fakultativních výletů ať už prostřednictvím půjčeného automobilu, motocyklu nebo na kole.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.