Santorini - Řecko

Santorini - nejjižnější částí souostroví Kyklad, bývá také nazýván jako bájná Atlantida. Název Santorini pochází z italštiny a oslavuje sv. Irenu. Osud i vzhled Santorini v dávné době výrazně poznamenal výbuch sopky v polovině druhého tisíciletí. Roku 1650 př.n.l. byl tento původně kulatý ostrov prakticky zničen obrovským sopečným výbuchem. Dnes je ostrov Santorini tvořen obří podkovou strmých, rudohnědě zbarvených skal. Uvnitř této podkovy se nacházejí dva malé ostrůvky. Hlavní město ostrova Fira leží na okraji kráteru a je překrásně bílé.

Řecko - SantoriniPrávě na Santorini má původ klasický obrázek Řecka - modrobílé domky (národní barvy Řecka) a kostely s kupolemi. Santorini splní představy každého návštěvníka, ať jste romantik, příznivce koupání a vodních sportů nebo milovník archeologie a dávné historie a proto je toto pobřeží průzračného moře s nekonečnými širokými plážemi často vyhledáváno ke strávení příjemných dnů dovolené.

Můžete zde navštívit muzeum vín, kde je možno ochutnat vína místních značek nebo lávové ostrůvky vzniklé uprostřed sopečného kráteru. Ročně se na tomto ostrově sopečného původu vyrobí sto tisíc lahví vína. Posezení nabízí četné taverny a restaurace s terasami.

Řecko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.