Řecko

ŘeckoŘecko - země, kterou najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů a velké množství ostrůvků menších.

Řecko je země s bohatou a dlouhou historií, která je spojena s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi a třpytícíse moře vás okouzlí stejně jako pohostinnost místních obyvatel.

Řecké pláže se nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté. Oblíbenou destinací pro turisty je Řecko díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Široká nabídka turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací dělá z Řecka ideální místo pro strávení příjemné dovolené.

Řecko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.