Comino a Cominetto - Malta

Comino-pohled o sochy sv.Pavla Ostrovy Comino a Cominetto, tyto dva malé ostrůvky leží téměř mezi Maltou a Gozem. Comino, klidnější ostrov, který je se svými 2,7 km2 nejmenším ostrovem maltského souostroví. Žije zde jen několik rolníků a žádné auto ani jiné vymoženosti neruší božský klid.

Existuje zde také pouze jeden hotel, který je samozřejmě zařízen na vodní sporty a stojí přímo na pláži. Kdo si s mořem tyká, najde zde ráj na zemi. Četné zátoky, skaliska a křišťálově čistá azurová voda tvoří ideální podmínky pro všechny druhy vodních sportů, zvláště ale pro potápění. Jedna z největších atrakcí je Blue Lagoone (Modrá laguna), která se nachází mezi oběma ostrůvky. Voda je tam azurově modrá, což umocňuje ještě to, že dno moře na tomto místě netvoří kameny, ale písek. Jezdí sem proto hodně turistů za koupáním a je tu dokonce několik stánku s občerstvením. Na ostrově rostou pěkné mnohdy neznámé květiny a můžete si dát soukromou koupel na jedné z dalších písečných pláží v St. Nicolas Bay a v Santa Marija bay.

Sever Malty Na ostrově také stojí Knights tower, vedle níž pomalu chátrá budova bývalé nemocnice. Comino je spojeno lodní dopravou jak s ostrovem Gozo, tak i s Maltou. První zastávka lodi je u Cominetta (ještě menšího až miniaturního ostrůvku naproti Cominu), na Cominettu roste dost přízemních bodláků, takže procházka je bolavá ale naskytne se Vám úchvatný pohled tam, kam se podívá jen málo odvážlivců.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.