Bugibba a Qawra - Malta

Bugibba Bugibba a Qawra, tato dvě městečka zabírají nemalou část severního pobřeží od Salina Bay po St. Paulas Bay, údajně místo ztroskotání svatého Pavla v roce 60 n.l., jsou to další z nejrušnějších míst na Maltě. Bugibba a Qawra jsou spojeny s ostatními částmi Malty hlavní silnicí, která se táhne podél pobřeží přes Bahar-Ic-Caghaq až do St. Julianas a druhým směrem do Melliehy až na samý konec ostrova do Cirkewwy, odkud jezdí trajekt na Gozo. S vnitrozemím je letovisko spojené silnicí druhé třídy, která vede přímo do Mosty. Původně to byly rybářské vesnice, postupně se oblast proměňovala v letní sídla maltských rodin a tento zvyk se udržuje dodnes.

Písečné plážeDnes je Bugibba město plné hotelů, barů, obchodů se suvenýry a restaurací. Naleznete zde roztomilé uličky plné překvapení, jedinou památkou je Wingacourtova věž (Wignacourt Tower), která se tyčí mezi moderními domy v zátoce sv. Pavla. V tomto zálivu jsou k vidění také dva malé ostrůvky, z nichž na jednom se tyčí socha svatého Pavla. Za silnicí směrem od moře se nachází přírodní rezervace Simar. Podél pobřeží se táhne dlouhá promenáda, která nás dovede až do klidnější Qawry. Zde už je méně turistů a také atmosféra města je klidnější.

Pláže u Qawry V Qawře i Bugibbě se naskýtá mnoho příležitostí ke koupání na plážích tvořených útesy a plochými kameny. Ve večerních hodinách se pobřeží změní v jednu velkou barbecue party. Chodí sem jak turisté, tak obyvatelé letoviska spolu se svými rodinami, griluje se naložené maso nebo klobásky, zapijí Ciskem a maltským sladkým nápojem Kinnie a povídá se až do noci. Poté je vystřídají bary a diskotéky, kterých je u pobřeží víc než dost, chodí sem mladí i staří, tento areál je známý pro svůj rušný noční život, který se svou rozlohou řadí hned za maltský diskotékový ráj v Paceville v St. Julianas.

Malta

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.