Malta

Malta Malta je ostrov rozkládající se ve Středozemním moři, je tak malý, že ho lze projít pěšky, například ze Sliemy do Siggiewi to trvá normální chůzí zhruba tři hodiny. Nabízí vše, co je ke správné dovolené potřeba - rodinám s dětmi poskytne moře, pláže, teplo, sluníčko, mladým rušný noční život, starším lidem klid, pracujícím únik ze stresujícího prostředí na izolovaný ostrov a odpočinek, studentům nové zážitky, příjemnou letní brigádu nebo jazykový kurz a plno seznámení, zvědavcům dlouhou a zajímavou historii, společenským lidem bohatý kulturní život, gurmánům nové speciality, a navíc ještě divokou přírodu, temperamentní Malťany a možná i úplně nový pohled na život!

Zajímavosti: Malta
  • Pláže jsou jak písečné, tak většinou velice příjemné na kamenech.
  • Pastizzi - maltské pečivo vyráběné z těsta jako je těsto listové, maštěné sádlem a plněné riccotou.
  • Fotbal se na Maltě se rozšířil na konci 19. století hlavně díky Britům a rychle se stal národním sportem, dnes na Maltě hraje neuvěřitelných 49 klubů.
  • Rytíři řádu svatého Jana, působili na Maltě 268 let, pro ostrovy byli velmi prospěšní. Ve znaku mají dnes nazývaný Maltský kříž, který si domů přivezete v podobě stříbrného přívěšku.
  • Svatý Pavel, spolu se svatým Lukášem ztroskotal v roce 60 n.l.v St. Paulas Bay, kdy svatí cestovali v zajetí do Říma, jejich náboženství zde převažuje dodnes a najdeme zde mnoho památek nesoucích jméno po sv. Pavlovi.

Malta

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.