Ayia Napa - Kypr

Ayia Napa a okolí - Makronissos, Potamos

Ayia Napa-klášterKrásné ubytování a nespočet restaurací i nedaleký aquapark za městem. Najdete ho u hlavní pobřežní silnice vedoucí z Larnaky do letoviska Ayia Napa. Vstupné pro dospělé činí 16 kyperských liber. Pro děti do 12 let je vstupné poloviční. Otevírací doba je od 10 hodin dopoledne do 18 večer. Aquapark který se nazývá WaterWorld můžete navštívit pouze v letě, kdy je v této části Kypru dostatečně teplo ke koupání.

Makronissos

Na půl cesty z rybářské osady Potamos a letoviska Ayia Napa u hlavní silnice stojí několik nevzhledných hotelových komplexů. U nich je nutné zaparkovat auto a vydat se po pěší cestě až k pobřeží. V místě vzdáleném asi 300 metrů od hotelů narazíte na oplocené a nikterak udržované skalní hrobky. Celkem devatenáct hrobů z římského a helénistického období lze navštívit zdarma. Některé z nich mají propadlý strop, díky čemuž si lze prohlédnou profil těchto staveb. Naopak do dobře zachovalých hrobek raději nevcházejte, nebo jen velmi opatrně, jelikož si je někteří návštěvnicí zaměnili s přírodními toaletami. Pokud si chcete prohlédnout podobné hrobky ve větších rozměrech a počtu, pak se vydejte na výlet do města Paphos a jeho blízkého okolí.

Potamos

Potamos-přístavJen několik kilometrů východně od města Xylophagou u ústí malé říčky leží malá rybářská obec Potamos, ve které si můžete pochutnat na čerstvé ulovené rybce v místní taverně za rozumné peníze oproti cenám v nedalekém letovisku Ayia Napa. Restaurace je otevřena pouze v létě, kdy sem míří lidé zejména za zdejšími písečnými plážemi, které leží nedaleko místního malého přístaviště, ve kterém kotví mnoho rybářských lodí. Malí návštěvníci si mohou prohlédnout lodě vytažené na břeh a provádí se na nich údržba, zatímco starší si budou pochutnávat na dobrotách

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.