Korsika

Dolomiti - Tre Cime Korsika bývá někdy přezdívána Pohořím v moři, je nejhornatějším ostrovem Středozemního moře, a někdy také Perlou Středomoří. Najdeme zde hluboko rozeklané, ostré a divoké pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků. Korsika poskytuje ideální podmínky pro horskou turistiku, cyklistiku i koupání v moři.

Korsika - kaskády Manganellu Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři. Většina domorodců mluví francouzsky, dá se domluvit i anglicky a italsky.

Korsika je ideálním cílem pro turisty všech věkových i výkonnostních kategorií. Celou Korsikou se v severojižním směru táhne mohutný horský masiv, jemuž dominuje Monte Cinto tyčící se do výšky 2706 m n.m. Rodiny s dětmi mohou objevovat nesčetné kouzelné pláže, koupat se v teplém moři, potápět se a sbírat nejrůznější mušle a škeble (bez přístroje), které se zde hojně vyskytují.

Korsika-Bonifacio Kulturní turisté zase mohou navštívit historické památky z většiny období lidské existence. Z doby kamenné, období starého Řecka a Říma i z temného středověku. A přírodní turisté zde naleznou množství unikátních přírodních zajímavostí, které jsou koncentrovány na poměrně malém území. A kromě toho také prehistorické menhiry a dolmeny či město Bonifacio vystavěné na bílých útesech.

Korsika

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.