Sardinie/Sardegna - Itálie

Itálie - Sardinie/SardegnaDruhý největší italský ostrov - Sardinie, se nachází jižně od francouzské Korsiky a západně od Apeninského poloostrova. Ostrov Sardinie je rozdělen na čtyři správní oblasti, kterými jsou Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari. Posledně zmíněné město je zároveň hlavním městem Sardinie.

Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana. Nádherný ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu a směs nádherných vůní a barev zdejší flóry.

Na severu Sardinie doporučujeme navštívit souostroví La Maddalena, pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara. Nebo se vydejte podívat na sardinské nuraghy, což jsou megalitické stavby, kterých najdete na ostrově přibližně 7.000. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším městům na ostrově patří Nuoro, město s jedinečnou sbírkou etnických předmětů, šperků a oděvů sardského lidu, Sassari se zachovalými historickými památkami, Alghero v jehož okolí se nachází přírodní jeskyně Grotta di Nettuno a Grotta Verde a nebo třeba Cagliari s památkami z rozličných historických období, jako jsou starořímský amfiteátr nebo byzantský kostel San Saturnino.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.