Sappada - Itálie

Itálie - SappadaLyžařské středisko Sappada se řadí k menším střediskům, které si získá náklonost především u rodin s menšími dětmi, začátečníků a středně pokročilých lyžařů. Ikdyž tu nenajdete tolik obtížných sjezdových tratí jako u jiných Italských středisek, získá si Sappada své lyžaře pro svou krásnou polohu mezi horami. Sjezdové tratě se táhnou až do výšky 2.100 m.n.m.. Středisko je rozdělené na dvě části "Sappada" a "Sappada Cima", které jsou od sebe vzdáleny 3 km, jejich propojení je zajištěno po celý den kyvadlovým skibusem. Za nejlepší trať je brána 2.5 km dlouhá červená sjezdovka, kterou najdeme v "Cima Sappada".

V zimě 2004 zde byl otevřen velký dětský park "Neveland", se spoustou zajímavých sněhových atrakcí, které nejsou určeny pouze pro ty nejmenší, ale i pro ty kteří mají rády dobrou zábavu.

Stejnojmenný Lyžařský areál Sappada - středisko známé svojí tradicí konání různých mistrovství v lyžařských disciplínách - se rozkládá přibližně 50 km západním směrem od dálnice Tarvisio - Venezia, na rozhraní dvou krajů Benátska a Friulli. Na své si zde přijdou i milovníci běžeckého lyžování. Lyžaři zde kromě sportovního vyžití naleznou i dostatek zábavy a prostředků k regeneraci. Sappada se řadí spíše k menším lyžařským střediskům, v rámci skipasu je však možné lyžovat 1 až 2 dny v Cortině.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.