Lazio - Itálie

Itálie - LazioLazio - oblast, kde najdeme hory, sopečná jezera, rokliny, olivové háje i vinice. Tento kraj mezi Apeninami a Tyrhénským mořem, dostal název podle kmene Latinů, kteří zde žili před rozkvětem Říma.

Tato památkami posetá oblast připomíná nejslavnější italská období. Lazio nabízí nejen bohatá archeologická naleziště, ale také v zimě možnost lyžování a v létě možnost vodních radovánek v jezerech Bracciano, Bolsena a Albano a v přímořských letoviscích jako např. Terracina, Sperlonga, Gaeta. Projevují se zde také pozůstatky vulkanické činnosti a to četnými, horkými minerálními vřídly v okolí Tivoli, Viterba a Fiuggi.

Nejdůležitějším místním přístavem je zde Civiltavecchia, odkud odplouvají trajekty na Sardinii. Vedle nejproslulejšího Říma, který dává na obdiv raně křesťanské až moderní výtvory architektury (např. Koloseum, Pantheon, Forum Romanum nebo moderní "Čtvercové Koloseum" - Palazzo della Civilt del Lavoro atd.), můžeme ještě navštívit města plná historie, jimiž bezesporu jsou Tuscania, Montefiascone, Bomarzo se svými hrozivými kamennými nestvůrami v Sacro Bosco, Tarquinia a její archeologické muzeum nebo Montecassino, kde se nachází nejstarší benediktýnský klášter v Evropě.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.