Povodí Loiry - Francie

Toulky-udolim Loiry zahrady a vino Povodí Loiry je oblast při horním toku Loiry, před vléváním do moře. Někdy je název regionu zavádějící. Zde se už nejedná o zámky na Loiře, naopak se tu nacházíte v centru sportovního vyžití, co se týče cyklistiky a pěší turistiky.
Mezi městy Angers, Tours a Le Mans se rozkládá příjemně zvlněná krajina přímo vybízející k procházkám a projížďkám, nebo k výletům od jedné vesnice ke druhé. Ovšem návštěvníky sem neláká jen sportování, ale i kulturní nabídka

Města a místa v Pays de LoireToulky údolim Loiry-zahrady a vino
  • Angers je malé ospalé městečko, které ukrývá skvěle uchované královské tapiserie. Město je na ně patřičně hrdé, takže jejich shlédnutí opravdu stojí za to, tapiserie visí v nádherných prostorách. Kraj Anjou, jehož hlavním městem je Angers, byl ve středověku a novověku velmi strategickým a významným krajem, neboť vévodové z Anjou byli bohatí a úspěšní. Dnes jejich památku připomíná zámek v Angers a růžová vína z okolních vinic.
  • Tours je cenově přístupné a nabízí noční život, který byste spíš očekávali od města plného studentů, jedná se i o milé město velmi blízko zámků na Loiře. Tours je tedy jakýmsi dělícím bodem od snových zámků k venkovskému realismu.
  • Le Mans je velice zajímavé město, automobiloví fandové se do Mans sjíždějí z celé Evropy, aby byli součástí závodů a nasáli místní atmosféru. Do Le Mans se vydejte i pokud nejste přímo nadšenec nadzvukových rychlostí, tamní až malebně pohádkové Staré město nabízí jiné krásy.
reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.