Normandie - Francie

Mont-Saint-Michel-klášterNormandie má za sebou divokou a bouřlivou historii, ta začala roku 911 našeho letopočtu, kdy přitáhl Rollo se skupinou Vikingů, usídlili se okolo Rouenu a Rollo přijal titul vévody z Normandie. Severská síla seveřanů rostla v průběhu staletí, zvláště během úspěšné invaze do Anglie v roce 1066. Tu oslavuje i překrásná tapiserie, která dodnes visí v Bailleux. Normandie se rozkládá v okolí dolního toku Seiny, na západě sahá až k poloostrovu Cotentin, přísluší k ní i Normanské ostrovy, mj. Jersey a Guernsey, ty jsou dnes součástí Britského království. Normanďané jsou dodnes citliví na zmínky o historii, vědomí normanské nezávislosti a ponížené hrdosti v nich zůstalo dosud. 6. června 1944 zde Spojenci uskutečnili vylodění znamé jako Den D, velká část turistů jezdí do Normandie právě proto, aby viděli na vlastní oči pláže, kde vylodění Spojenců proběhlo.

Caen-centrum města s katedrálou svatého PierraDo dnešní doby se ve zdejších zemědělsky založených městech a vesnicích dochovaly pozůstatky minulosti, např. středověké hrázděné domy v nezměněné podobě ale i válkou zasažené památky, jako jsou radnice a různá významnější centra. Region vlastní velké přírodní památky a krásy, jako jsou ohromující pobřežní skalní formace a ospalý příjemný venkov a hlavně místní příroda. Místní kuchyně je velmi rozmanitá a najdete zde mnoho regionálních specialit jako je sýr camembert, jablečné dortíky, slavný calvados nebo benediktinský likér.

Zajímavá města a místa Vstupní brána hradu Château de Caen
  • Caen - oběť bombardování za Druhé světové války, dnes je z něj velmi příjemné a elegantní město, které Vám představí Normandii z té světlejší stránky. Z Caen to nebudete mít daleko na místa spojená s vyloděním Spojenců, ať už na pláže nebo do muzeí a k památníkům, které jsou roztroušené po přímořských vesničkách a městečkách
  • Mont saint Michel - slavný bývalý klášter, nejnavštěvovanější a nejfotografovanější místo ve Francii. Je nutno přiznat, že silueta klášterního městečka ještě za přílivu odříznutého od pevniny, je vskutku působivá.
  • Rouen - město plné muzeí, galerií, kostelů a jiných kulturních zajímavostí, ale i obchůdků a klubů, skýtá i volnější zábavu.
  • Le Havre - největší zaoceánský přístav ve Francii
reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.