Cannes - Francie

Slavné Cannes, město onoho slavného filmového festivalu, opravdu netřeba dlouze představovat. Pokud se chcete mermomocí seznámit s holywoodskou star, jen do toho, ovšem i jindy v sezoně Cannes nabízí spousty zajímavých zážitků. Promenády jsou lemovány palmami, písečné pláže čekají jen na Vás a nespočet butiků, nočních klubů jsou všem k dispozici. Zábava, Hora Suquet, Ostatní památky

Zábava

Pokud chcete následovat hvězdné manýry, s chutí do toho. V Cannes jsou minimálně tři možnosti jak elegantně prohrát peníze. Tou nejznámější je to kasino Croisette blízko festivalového Paláce. Pozor, bez společenského oděvu vstup zakázán.

Proměna z obyčejné rybářské vesnice na okázalé prázdninové místo začala ve 2.polovině 19.století. Nejdříve zde vznikly lázně a promenáda Croisette a vrcholem rozkvětu města byl vznik Mezinárodního Filmového festivalu v roce 1946. Ke slávě města se samozřejmě přidala výstavba moderních hotelů.

Po celkové prohlídce města a lázni každému vyhládne. Až to přijde právě na Vás, zkuste typické provensálské menu v rodinné restauraci Aux Bons Enfants v ulici Meynadier, v pátek podávají výtečnou česnekovou majonézu!

Hora Suquet

Nejkrásnější výhled na město a okolí budete mít z vrcholku kopce Suquet, tam se rozkládá historické jádro města. To je narozdíl od nových částí skromné a jednoduché.

Ostatní památky

Stojí zde také kostel de la Castre. Kostel byl dokončen na začátku 17. století v neogotickém stylu.

Přiřazené muzeum bylo původně hradem, jenž vlastnili mniši z Lérins, dnes však obsahuje sbírky pozůstatky amerických a himalájských dávných kultur.

Ovšem to nejzajímavější z celého muzea je kaple ze 12.století, kde jsou vystaveny nejrůznější hudební nástroje z celého světa.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.