Francie

mapa památekFrancie je zemí vína a sýrů ať už se nacházíte v kterémkoli regionu.
Asi nejvíce navštěvovaná je romantická Paříž, gotické katedrály, zámky na Loiře, římské památky, ale i letoviska na pobřeží, místa vyhledávaná milovníky vín, ale i sportovního vyžití v podobě lyžování a vysokohorské turistiky ve francouzských Alpách a Pyrenejích, milovníky cyklistiky jako národního sportu a nebo surfování na Atlantickém pobřeží. To vše do Francie přivádí stále mnoho turistů, aby zde strávili své dovolené.

Takže ať už se rozhodnete jet do Francie kamkoliv, vždy najdete něco zajímavého. Rozhodně doporučuji vydat se i do jiných koutů než jen do Paříže a nejznámějších zámků na Loiře. I v místech, která nejsou tak turisticky profláknutá, se nachází velké množství zajímavostí a úžasných zážitků. A hlavně, místní lidé jsou mnohem příjemnější a otevřenější než kdekoliv jinde. Ne, že by si Vás Francouzi hned brali domů na nocleh, ale pozvání na aperitiv není žádnou výjimkou. Nutno ovšem říct, že s angličtinou moc nepochodíte. Anglicky se domluvíte v Paříži a Lyonu, ale jinde už to bude těžší. Takže doporučuji Francouzům podlézat a mluvit sice špatně, ale francouzsky. Snesou Vám pak modré z nebe.

Dovolená pro každého
  • pokud preferujete strávit svou dovolenou jak se říká na vysoké noze, jeďte na Francouzskou Riviéru.
  • pokud Vás okouzlují levandule a borovice, vydejte se do Provence
  • pro sportovce budou nejlepšími destinacemi ve Francii Alpy, Pyreneje a Masiff Central v Auvergne.
  • celé Atlantické pobřeží nabízí koupání, surfování, potápění, ale i mnoho dalších aktivních forem
  • pokud jste vášniví milovníci francouzských vín, oblasti kolem Bordeaux, Bergeracu, Dijonu, Languedocu Rousillonu nebo Champagne čeká právě na Vás, neváhejte a vydejte vinnou stezkou.
  • Francie, země legend a válek, rebelující samotářská Bretaň má své osobité a tajemné kouzlo, které stojí za prozkoumání. Francouzi svorně tvrdí, že legenda o králi Artušovi pochází právě odsud.
  • zemědělská Normandie produkuje nejvíce francouzských sýrů s plísní (camembertů)
  • sever Francie je poznamenán válkami, najdete zde nejen pláže vylodění v Normandii, ale i muzea a památníky.

Francie se dělí na 26 regionů a je zkrátka jedna velká mozaika mnoha možností a nabídek.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.