Krušné Hory - Česká republika

Krušné hory se táhnou podél severozápadní hranice České republiky s Německem. Na německé straně Krušné hory pozvolna klesají do nížiny, na české straně je tento pokles mnohem strmější. Výškový rozdíl mezi vrcholovými plošinami a úpatím Krušných hor je až 700m.

Pro milovníky zimních sportů přinášejí Krušné hory skvělé podmínky pro vyžití. Středisky zimních rekreace v Krušných horách jsou například Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec, Telnice a mnoho dalších. Krušné hory skýtají také mnoho možností pro letní rekreaci, horskou turistiku nebo cyklistické výlety.

V Krušných horách leží spousta krásných a turisticky přitažlivých měst a obcí. Navštivte významné horské středisko Boží Dar, které leží pod nejvyšší horou tohoto pohoří – Klínovec, lázeňské město Jáchymov, památkovou zónu v Horní Blatné a další.

Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout mnoha lázeňským střediskům, z nichž nejvýznamnějším jsou Lázně Jáchymov a Karlovy Vary. Jáchymovské lázně se zaměřují především na léčbu nemocí pohybového aparátu pomocí radonových vod. Karlovy Vary léčí převážně nemoci zažívacího ústrojí a poruchy látkové výměny.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.