Krkonoše - Česká republika

Krkonoše jsou nejznámějším pohořím v České republice. Krásná příroda a turistické služby na vysoké úrovni láká každoročně tisíce návštěvníků. V zimní sezóně jsou Krkonoše nejvyhledávanější oblastí v Čechách díky svým kvalitním a pestrým podmínkám pro sjezdové lyžování a rozsáhlé síti běžeckých tratí. Naopak v létě jsou Krkonoše oblíbeným cílem turistiky a cykloturistiky, v regionu naleznete desítky upravovaných a dobře značených cyklostezek.

Celé Krkonoše jsou rozloženy ve směru západ-východ jako jejich hlavní hřbety-Hraniční neboli Slezský dále pak vnitřní neboli Český hřbet, který je tvořen vrcholy Plešivce, Lysé hory, Kotle, Kozími hřbety a končí Luční a Studniční horou.

Krkonoše jsou dostupné široké veřejnosti pro jejich přístupnost, není zde žádný větší problém k návštěvě i méně zdatným jedincům. Z několika horských středisek vedou lanové dráhy například na Čertovu horu, Medvědín, Sněžku, Černou horu a další.

V Krkonoších mimo jiné najdete nejvyšší horu České republiky SNĚŽKU se svými 1602m. Je zde mnoho přírodních a specifických úkazů jako například krásné přírodní vodopády, bohatou a vzácnou květenu (Hvozdík pyšný, Koniklec jarní, Prvosenka nejmenší, Lomikámen, Lišejník zeměpisný), která je chráněna pro svojí jedinečnost.

V Krkonoších začíná pouť několik českých řek. Nejznámější a nejdelší řeka Labe pramení v nadmořské výšce 1386 metrů na Zlatém návrší, dále zde pramení řeka Úpa a Bílé Labe.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.