Jižní Morava - Česká republika

Hospodářsky významný region s výhodnou polohou v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem odedávna představuje strategickou křižovatku Evropy. Rozlohou se Jihomoravský kraj řadí na čtvrté místo a počtem obyvatel na třetí místo mezi ostatními regiony České republiky. Tudy kráčelo do Evropy křesťanství, podél zdejších řek se během staletí zrodilo množství městeček a měst, na svazích se dodnes prostírají vinice a ovocné sady.

Památky a turistické atrakce
Svým návštěvníkům jižní Morava předkládá rozmanitou škálu kulturních, přírodních i technických památek, na své si přijdou i ctitelé moderní architektury a milovníci židovských památek. Čtyři zdejší lokality jsou zapsány v Seznamech světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, nabídku doplňuje přitažlivá folklorní a vinařská turistika.

Na území Jižní Moravy se nacházejí 2 památky zapsané v seznamu UNESCO: Vila Tugendhat v Brně a Lednicko-valtický areál.

Za návštěvu jistě také stojí barokní zámek ve Slavkově u Brna, novogotický zámek v Lednicích. Z hradů by jste určitě měli shlédnout Pernštejn a brněnský Špilberk. Za pozornost jistě stojí i církevní památky, mezi nejvýznamější patří klášter Porta Coeli, klášter ve Velehradě nebo katedrála Sv. Petra a Pavla v Brně. Při svých toulkách jižní Moravou narazíte také na množství větrných mlýnů.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.