Jeseníky - Česká republika

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě najdete v Jeseníkách stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě.

Samotné město Jeseník je výchozím bodem k řadě výletů. Objevíte na nich památníky, skalní útvary i vyhlídkové skály – např. Čertovy kameny . Úchvatný výhled poskytne za jasného počasí rozhledna Zlatý chlum. Cestou na ni se nechte okouzlit také pohledem na Jeseník z Křížového vrchu . Milovníci památek by neměli v Jeseníku minout tajemnou Vodní tvrz ze 13. století, ve které sídlí Vlastivědné muzeum s poutavými expozicemi. Obdiv a úctu zaslouží i zdejší kostely a bývalý klášter voršilek.

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník je nejstarší rezervací na Moravě. Ukrývá řadu cenných rostlin, dřevin a několik vrchovištních rašelinišť. Na Keprníku (1423 m.n.m.) naleznete alpínské hole s význačnou květenou. Z vrcholu Šeráku (1351 m.n.m) – kam se můžete dostat lanovkou, uvidíte celý masiv Králického Sněžníku, vrcholy Jeseníků i Rychlebské hory. Turistická stezka „S Koprníčkem na výlet keprnickými horami“ je uzpůsobena i pro děti.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.