Českosaské Švýcarsko - Česká republika

České Švýcarsko - Českosaské Švýcarsko, to je symbióza ticha, panenské přírody a historického poznávání. Pokud milujete zvlněnou krajinu, romantické pískovcové skály, tajemné skalní hrádky, panensky nedotčenou přírodu, místo s nepřeberným množstvím zážitků a aktivního vyžití, našli jste to správné místo.

Navštívit můžete Pravčickou bránu, soutěsky řeky Kamenice, vyhlídky na vrcholcích skal, vydat se na procházky skalními městy, do Saského Švýcarska na největší pevnost v Evropě Koenigstein, na kamenný most Bastei nebo do nedalekých Drážďan, jež jsou pro svoji historickou hodnotu zapsány na seznamu UNESCO.

Milovníci aktivního vyžití jistě uvítají nepřeberné množství turistických a cyklistických stezek, lezení po skalách, jízdu na kánoi kaňonem řeky Labe, probánání jeskyní nebo si můžete zahrát golf. Vaše děti si jistě zamilují jízdu parníkem kaňonem řeky Labe. Region České Švýcarsko nabízí spoustu zážitků. Zažijte a poznejte, unikátní přírodu národního parku, nádherné pískovcové skály, divoké soutěsky, lesní jezírka, skalní hrádky, rozhledny, dech beroucí vyhlídky, krásnou lidovou architekturu a zalesněné vrcholky hor. Není divu, že právě zde v 19. století vznikaly první turistické spolky, horolezecké skupiny nadšenců a milovníků skal.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.