Vodice - Chorvatsko

Vodice - malebné pětitisícové městečko. V minulosti se městu dařilo odolávat dobyvačným útokům z turecké strany, a to hlavně díky mohutným a pevným hradbám. Dnes jsou z této pýchy dochovány pouze zbytky, za povšimnutí stojí třípatrová obranná Čarićova věž ze 16. století, která se nachází nedaleko kostela Nalezení sv. Kříže přímo v centru města. Vodice se rozkládá 11 km severozápadně od Šibeníku, při Jadranské magistrále. Je typické svými vzrostlými palmami, které zde vysazují sami občané.

Chorvatsko - VodiceVe Vodicích najdeme dvě hlavní hotelová střediska - na poloostrůvku Punta a kolem hotelů Imperial a Olympia. Vychutnejte si zde přepychovou koupel na známé oblázkové a upravené Modré pláži, která je v oblasti zmíněných hotelů vybavena i tobogánem a různými sportovišti. Stinný úkryt před sluncem poskytují piniové háje, divoce rostoucí všude okolo.

Jako tradičně v každém přímořském letovisku, i ve Vodicích se daří vodním sportům, windsurfingu, jachtingu a vodním lyžím. Pěkný sportovní zážitek je také cyklistický výlet na kopec Okit, odkud vás okouzlí nádherný výhled na celé široké okolí. V těsné blízkosti vrcholku se nalézá zvláštnost Rašina bunja, stavba velmi podobná těm, kteří zde stavěli prapůvodní ilyrští obyvatelé. Archeologicky velmi významná je také lokalita Prižba, se zakonzervovaným antickým komplexem dvou bazilik ze 6. století.

I na večer nabízí vodice bohatý program. Hudba, barevná světla a všudypřítomná přátelská atmosféra lákají k návštěvě některé z diskoték, barů nebo kasin. Mezi nejproslulejší kluby patří například Hacienda.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.