Umag - Chorvatsko

Umag byl převážnou většinu své existence pod cizím vlivem, ať už myslíme Římany, Benátčany, Rakušany nebo Italy. Součástí Chorvatska se stal v roce 1953. Z celého města a jeho úzkých křivolakých uliček a starých domů je patrná středověká atmosféra. Z dávných dob se dochovaly hlavně hradební zdi a věže, stejně jako barokní kostel z 18. století.

Chorvatsko - UmagMěsto Umag se stalo oblíbeným přímořským lázeňským střediskem v oblasti západoistrijského přímoří. Bydlí zde přibližně 5 000 obyvatel. Velmi úrodné okolí napomohlo rozvoji zemědělství, mezi nejoblíbenějšími plodinami jednoznačně vede vinná réva. Místní vinné sklepy jsou údajně největší v celé Istrii.

Ne nadarmo bývá tato lokalita nazývána střediskem bílého sportu. Nenechte si ujít mezinárodní tenisový turnaj ATP Croatia Open, který se koná každoročně koncem července. V Umagu najdeme několik letovisek, mezi nimiž vyniká Stella Maris, velmi kvalitní a známé tenisové středisko s velkým stadionem, tenisovou školou a 40 antukovými kurty. Dalšími centry jsou Punta, Katoro nebo Kanegra. Celá oblast je také známá díky léčbě mořskou vodou - talasoterapii.

Nechcete-li trávit dovolenou pouze na jednom místě, zpestřete si svůj pobyt výletem například na poloostrov Sipar, na němž jsou stále patrné zbytky římského osídlení, nebo dokonce můžete podniknout romantický výlet do Benátek.

Není pochyb, že si zde užijete pohádkovou dovolenou. Vody Jaderského moře, které ještě podpoří mělké oblázkové pláže v uměle vytvořených zátokách, lemované borovicovými porosty, jsou ideální ke koupání. Pro vodní sporty je místo jako stvořené, stejně jako pro jízdy na koni, fotbal, minigolf nebo cyklistiku.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.