Severní Dalmácie - Chorvatsko

Severní Dalmácií je označena oblast mezi Zadarem a Splitem. Severní Dalmácie vyniká krásnou přírodou, které dominují národní parky plné téměř stále kvetoucích rostlin. Když k tomu všemu připočteme ještě vodopády řeky Krka u Šibeníku nebo unikátní Plitvická jezera, vyjde nám oblast, která nemá daleko k ráji na zemi. Trochu odlišnější podmínky jsou na samém severu dalmácké oblasti, objevuje se zde liduprázdná skalnatá pustina, která láká převážně horolezce nebo návštěvníky, kteří chtějí podniknout zajímavý a nevšední výlet.

Chorvatsko - Severní DalmácieOblast Dalmácie se těšila již v období první republiky velké oblibě a nejinak je tomu do dnes. Nalezneme zde totiž ideální podmínky pro rekreaci, což jsou dostatek slunečního svitu, nádherná krajina s oblázkovými plážemi, kontrastující s mohutnými hradbami hor. Na své si zde přijdou milovníci jachtingu, kterých je k dispozici několik jachtařských přístavů s bohatou nabídkou služeb. Největším a nejznámějším z nich je marina Dalmacija nebo některé přístavy v Zadaru.

Klidnou atmosféru lokality Severní Dalmácie nenaruší ani turistický ruch. Najdeme tady spíše klidná letoviska. Na rušné hotely zde narazíte jen zřídka. Výjimkou potvrzující pravidlo jsou šak rušnější letoviska Biograd na Moru, Vodice nebo Primošten. Pokud ale pro svou dovolenou hledáte klidné prostředí, vydejte se do malebných rybářských osad Tribuni, Sukošan nebo Pakoštane. Obecně je severní Dalmácie bohatá na množství kulturních a stavebních památek. Velkou většinu z nich najdeme přímo v Zadaru, Šibeníku nebo v menším městečku Nin s nejmenší katedrálou na světě.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.