Rovinj - Chorvatsko

Rovinj - součást dlouhé turistické oblasti táhnoucí se na severu od Limského zálivu, probíhající mnoha letovisky jako jsou Monte Mulin, Park, Eden a další.

Do přístavního města Rovinj dostanete poměrně rychle z Puly, jde pouze o třiceti šesti kilometrovou vzdálenost. Nachází se zde velká luxusní hotelová aglomerace, uprostřed níž, na malém poloostrově, se rozkládá původní část města. Mezi místními vinnými odrůdami vyniká zejména malvazija. Dokonce v této oblasti můžeme mluvit o zajímavém výrobním odvětví - zpracování tabáku.

Chorvatsko - RovinjMáte-li zájem o pár tipů na výlet, vyrazte například na maličký zalesněný ostrůvek Katarina nebo prozkoumejte zbytky staveb z římských dob na strově Sveti Andrija. Okolní malé ostrůvky jsou opravdovou oázou klidu, nenajdete tu žádná auta, a dokonce ani diskotéky. Právě zde si můžete opravdu odpočinout a načerpat síly na prozkoumávání dalších historických památek a zajímavostí.

Na nejvyšším bodě města Rovinj se tyčí impozantní kostel sv. Eufemie, obsahující mimo jiné antický sarkofág sv. Eufemie ze 6. století. Pokud se sneseme poněkud níže, až na náměstí, upoutá naši pozornost Balbiho oblouk, stojící na místě někdejší městské brány a taktéž barokní radnice s hodinovou věží, která bývá zachycena snad na každé pohlednici z Rovinje. Rovinj byl původně založen jako ilyrské sídlo a postupně se na něj vystřídaly nadvlády Římanů, Byzantinců i Franků. 500 let zde dokonce vládli Benátčané. Nejstarší památkou celého města je osmiboká románská kaple sv. Trojice ze 13. století.

Ze sportů se v Rovinji kromě těch tradičních vodních a suchozemských můžete dále vyřádit například v paintballu v klubu Adrenalina, projet se na koni nebo zkusit své síly na umělé horostěně v zábavním centru Monvi. To je známé jako obrovský komplex všeho, na co jen vzpomenete, od diskoték a restaurací, před galerie, sportovní zařízení až po kasina.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.