Rabac - Chorvatsko

Město Rabac oplývá velmi bohatým cestovním ruchem a je známé hlavně jako rybářské městečko s malým přístavem. Rabac najdeme naproti velkému ostrovu Cresna na jihovýchodním pobřeží Istrie ve stejnojmenné zátoce. Stejně jako další přímořská městečka, byl Rabac za své čisté příjemné podnebí odměněn statusem přímořských klimatických lázní, a to již na počátku 20. století. Od této doby je Rabac každou sezonu plný návštěvníků, jejichž počet může dosáhnout až 10 tisíc.

Chorvatsko - RabacVýlet si můžete udělat například do romantických zákoutí s krásným výhledem Kosi nebo Koromačno, nebo se můžete projet lodí na nedaleký Cres a ubytování podle svých představ určitě najdete v množství soukromých apartmánů, ale samozřejmě i hotelů, jako například Valamar Bellevue nebo Albona Residence.

Návštěvníci si užívají hlavně nádherného koupání na největší pláži v zátoce Maslinica s kempem Oliva a hotely Narcis, Hedera a Mimosa. U přibližně 15 km vzdáleného mysu Světa Marina jsou vynikající podmínky pro potápěče. Navečer se město mění v pulsující centrum, jehož diskotéky a taneční terasy praskají ve švech a tradiční karnevaly nebo vystoupení folklorních souborů jsou vítaným zpestřením dlouhých nocí.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.