Pula - Chorvatsko

Pula - v současnosti největší město v celé Istrii, se stala jejím velice důležitým střediskem. Z hlediska turistiky stojí velmi vysoko na pomyslném žebříčku popularity mezi turisty, a to hlavně těch, kteří si nenechají ujít žádnou sportovní nebo kulturní příležitost.

Chorvatsko - PulaPrvní zmínky o trvalém osídlení tohoto místa pocházejí již z doby před několika desítkami století. V 1. století zde Římané založili kolonii z názvem Colonia Pietas Iulia Pola, a právě tato událost dala vzniknout velkému množství historických památek jako je amfiteátr, Herkulova brána nebo Vítězný oblouk rodiny Sergiů. Postupem času a také s příchozím vlivem Itálie, jejíž součástí se Pula stala, se začalo měnit i složení obyvatel. Když byla Pula připojena k Jugoslávii, drtivá většina místních obyvatel mluvila italsky, a dokonce ještě i dnes se zde touto řečí můžeme dorozumět.

Chcete-li nějaké tipy na strávení dovolené v Pule, navštivte například Mariánskou katedrálu při nábřeží s velmi cenným interiérem nebo několik muzeí, ať už s historickou nebo vinařskou tematikou. Dále doporučujeme navštívit právě slavný římský amfiteátr z 1. století, který je zároveň pátý nejzachovalejší v Evropě. V dobách své největší slávy pojal neuvěřitelných 23 tisíc lidí. Dnes slouží jako dějiště řady festivalů a zábavních akcí. Triumfální oblouk rodiny Sergiů pochází taktéž z této doby a byl součástí původní Zlaté brány. Ta byla bohužel zbořena v 19. století.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.