Primošten - Chorvatsko

Primošten se nachází se mezi zátokami Raduča a Luka Primošten, což je asi 28 km jihovýchodně od Šibeniku přímo u magistrály. Městečko Primošten je rozděleno na dvě části, rozkládající se na menších poloostrovech.

Chorvatsko - PrimoštenPrvní z nich, poloostrůvek Raduča je spíše více zalesněný a při pohledu na něj z bujného borovicového porostu vykukuje pár hotelů nebo jiných turistických zařízení. Zde si můžete užívat koupání a opalování na pozvolně sestupujících oblázkových plážích; hustý porost také nabízí dostatek stinných zákoutí jako ochranu před spálením.

Druhý poloostrov, na kterém byla vystavěna a stupňovitě rozmístěna stará vesnice, je s pevninou spojen mostem. To dalo celé obci její název, neboť Primošten znamená přemostěný nebo připojený mostem. Nepřehlédnutelnou dominantou této malebné lokality je kostel sv. Jiří se vzácnou ikonou Panny Marie se sv. Lukášem.

Primošten také proslulo velkou koncentrací výtvarných umělců nebo hudebníků. Asi největším zdejším lákadlem jsou však proslulé vinohrady, známé jako "světová památka lidské práce a dřiny". Vynikající víno však za tuto námahu určitě stojí.

Z vodních radovánek si můžete dopřát například školu jachtingu nebo potápění, stejně tak jako i další vodní nebo jiné sporty. Pro tancechtivé návštěvníky se doporučuje diskotéka Aurora s kapacitou až 3000 lidí a bohatým programem, ze kterého si vybere snad každý, ať jsou jeho hudební nároky jakékoliv.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.