Ostrov Rab - Chorvatsko

Na rozdíl od ostrova Pagu je Rab chráněný před nepříznivým vlivem prudkých větrů, hlavně vyšším hřebenem Kamenjaku, sahajícím do výšky něco málo nad 400 m. Proto je Rab porostlý dokonce i duby. Ostrov Rab - jeden z nejlákavější ostrovů na Jadranu, se nachází ve vnitřním pásu Kvarnerského souostroví.

Chorvatsko - Ostrov RabNa počátku 20. století získalo město Rab statut lázní a od této doby se turistický ruch začal velmi rychle rozvíjet. Můžeme říct, že je zdejší prostředí velmi zdravé, bezprašné a prosycené solí, takže blahodárně působí na celý organismus.

Ostrov je přístupný pouze trajektem z městečka Jablanec, Rjeky nebo Zadaru. Ty nejzajímavější architektonické památky z dob dávno minulých se shromažďují přímo na náměstí Svetog Kristofora. Nejimpozantnější výhled se naskytne z mohutné, 25 metrů vysoké věže katedrály Sveti Marija z 12. století. Snad nejstarší stavbou, V dněšní době již pouze pozůstatkem stavby, je ruina kostela sv. Ivana ze 7. století. Velmi bujarou a oblíbenou zábavou jsou oslavy sv. Krištofa 27. července, kdy můžete zhlédnout soutěže ve střelbě z kuše nebo podlehnout kouzlu místních tanců.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.