Orebič - Chorvatsko

Orebič se nachází se na Kapitánské riviéře na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac, přímo naproti ostrovu Korčula. Proto je velmi snadné a pohodlné využít některého trajektu a udělat si na tento ostrov výlet. Orebič je krásnou a atraktivní lokalitou, kterou můžete znát i pod jejím starším jménem - Trstenica.

Chorvatsko - OrebičPři pohledu na město nejvíce vyčnívá mohutná hora Sveti Ilija, tyčící se do výšky 961 m. Samotný Orebič jakoby nepociťoval hektický turistický ruch, přesto je ze strany turistů velmi oblíben. Najdeme zde velmi bujné rostlinstvo a hlavně vinohrady, jejichž tekuté produkty s názvem Postup jsou pro turisty velkým lákadlem. Doporučujeme navštívit typické vinné sklípky zvané konoby, kde můžete přímo posedět u sklenky výborného vína.

Není divu, že zde dodnes žijí potomci slavného cestovatele Marca Pola, rodáka právě z nedaleké Korčuly. V minulosti totiž Orebič vynikal hlavně v mořeplavbě. Právě z období největšího rozmachu námořnictví pochází ona zmíněná Kapitánská riviéra, tvořená domy bohatých lodních kapitánů, usazujících se zde na odpočinek.

I v Orebiči múžete navštívit sakrální stavby z různých století, tak jako v celém Chorvatsku. Například kostel Zvěstování P. Marie nebo goticko-renesanční františkánský klášter s kostelem P. Marie Andělské, který se nachází nahoře nad městem, takže výhled odtud rozhodně stojí za to.

Chorvatsko - OrebičNa chorvatské poměry nepříliš vídaná věc - v Orebiči můžeme najít písečnou pláž, a to v zátoce Trstenica. Kromě koupání si nenechte ujít velkou lidovou slavnost v den svátku P.Marie Karmelské, která připadá na 16. července.

Nachází se zde několik kempů, takže o pobyt na čerstvém vzduchu nemusíte být vůbec ochuzeni. Většina ale ocení spíše ubytovací zařízení, která jsou soustředěna v západní časti města a vyniká mezi nimi bývalý hotel Rathaneum, s dnešním názvem Grand Hotel Orebič Paloma a nabízí moderní, zrekonstruované prostředí.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.