Makarska - Chorvatsko

Asi nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu, je Makarska. Makarska sj oddělena poloostrovem sv. Petra ze severozápadu a mysem Osejava z jihovýchodu. Od Brely až po Gradac se táhne 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem.

Chorvatsko - MakarskaV minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný. Z hlediska dopravy je poloha Makarske velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky trajektovému přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

Rozhodně neváhejte a podívejte se v centru této riviéry do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. Je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Doporučujeme navštívit i muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

Chorvatsko - MakarskaAsi nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Najdeme zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Možnost sportovního vyžití je zde opravdu maximální. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.