Jižní Dalmácie - Chorvatsko

Chorvatsko - Jižní DalmácieJižní Dalmácie - kraj, který vás upoutá zejména svojí divokou a nespoutanou přírodou. Po druhé světové válce se začalo s intenzivními snahami odvodnění a zúrodnění této oblasti, což se daří stále lépe a lépe. Místní zemědělství je založeno především na pěstování ovoce, z něhož hlavně mandarinek či vinné révy. Jižně od tohoto skvostu přírody se nachází jeho úplný opak - holokras táhnoucí se od delty až k osadě Djonta-Doli.

Výrazné centrum Jižní Dalmácie, soustřeďující většinu kulturního a turistického života je právě město Dubrovník a jeho okolí, včetně poloostrova Pelješac. Pokud se vydáme jihovýchodním směrem od tohoto nádherného historického města, narazíme na poměrně neznámý přírodní úkaz v podobě Konavelských stěn. Jedná se o souvislý skalní útes, táhnoucí se v délce 20 km kolem mořského pobřeží a tvořící opravdu unikátní podívanou.

Chorvatsko - Jižní DalmácieOblast Jižní Dalmácie je tvořena poměrně nesourodými celky, rozpadá se na několik odlišných různorodých částí. Za shlédnutí také určitě stojí delta řeky Neretvy, tvořící velmi silnou zemědělskou základu díky úrodné nivní půdě. Toto bažinaté území je propletené množstvím říčních ramen a jezírek, na jejichž hladině se nabízí projížďka na malých loďkách zvláštního tvaru, zvaných trupe.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.