Hvar - Chorvatsko

Chorvatsko - HvarOstrov Hvar je jako stvořený pro návštěvníky vyhledávající opravdu slunné a příjemné klima, protože zde slunce údajně svítí 3000 hodin ročně. Hvar je největší z ostrovů tvořící dalmatské souostroví.

Turisté s oblibou v kvetoucích rostlinách a přírodě bujných barev jsou právě zde na tom správném místě. Obrovská pole šalvěje, rozmarýnu nebo levandule vytváří skutečně krásnou scenérii, navíc ještě umocněnou zvedajícími se vinohrady. Nábřeží jsou naopak lemována mohutným palmovím.

Turistický ruch, který je zde zaznamenám již od půlky devatenáctého století, se koncentruje hlavně v západní části, ve střediscích jako je Hvar, Stari Grad nebo Jelsa. Co se ubytování týče, je mezi návštěvníky oblíben hlavně hotel Adriatic přímo na západním pobřeží. Nejdelší tradici však má hotel Palace, který poskytuje tu nejlepší péči a komfort již od roku 1903.

Chorvatsko - HvarImpozantní dominantou ostrova Hvar, vysoko položená pevnost (Španjola), okamžitě upoutá pozornost každého příchozího. Pochází ze 16. století a poskytuje malebnou vyhlídku na záliv s přístavem. Z pamětihodností dále vyniká hlavně italským stavitelstvím ovlivněná katedrála sv. Štěpána, která byla dostavěna teprve v 18. století, včetně výjimečné sbírky sakrálních předmětů v přilehlém biskupském paláci.

Celá dominanta města Hvar je o to lákavější, protože se zde můžete posadit do jedné z četných útulných kavárniček a pozorovat turistický noční život. Jako perličku nakonec nelze nezmínit, že hvarské náměstí je svou rozlohou největší v Dalmácii a je lemováno mnoha budovami postavenými v různým stavebních stylech.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.