Brač - Chorvatsko

Brač - tento nádherný ostrov v Chorvatsku byl prý pojmenován podle jelena - kultovního zvířete původních obyvatel. Další legenda vysvětluje orientaci tohoto zemědělského a rybářského městečka tak, že se vše odehrálo po pádu Tróje, kdy se v této oblasti usadil hrina Antenor a přivedl s sebou pastýře Braha, zemědělce Silena a námořníka Elafa.

Chorvatsko - BračChorvatský ostrov Brač poskytuje snad nejvíce možností, jak zde strávit volné dny. Sportovní nadšenci jistě ocení možnost windsurfingu v kanálu před Zlatnim ratem na Bolu, nebo trochu více adrenalinový zážitek v podobě paraglidingu z Vidovy hory. Kdo má rád klidnější aktivity, může se vydat na jednu z krásných procházek ze Splitske do antických kamenolomů pod Škripom, cestou olivovými háji a romantickými zátokami. Samozřejmě můžete využít i náročnější trasy jako jsou například výstup na Vidovu horu. Vyhlídka je přímo nezapomenutelná. Nezapomeňme ale ani na krasové jevy téměř ve všech oblastech ostrova. No a pokud vám po náročně vycházce vyhládne jste na správném místě, ochutnejte vynikající bračský sýr, jehněčí maso nebo rybí speciality. poté není lepší relaxace, než si posedět se skleničkou vyhlášeného místního vína při západu slunce na některé z otevřených teras.

Nejpříhodnějším městečkem na ostrově pro strávení dovolené je malebné městečko Bol. Nabízí jednak klid a soukromí, ale naopak i žijící centrum, pokud se budete chtít kulturně vyžít. Město Bol je situované podél pláže, takže k vodě blízko budete mít blízko ze všech apartmánů. Místním symbolem se stala pláž zvaná Zlatni rat - oblázkový poloostrov dlouhý 600 metrů, zasahující jako šíp kolmo do moře. Celá oblast je také přizpůsobena pro vodní sporty. Kurzy potápění nebo půjčovny skútrů a vodních lyží jsou dostupné na každém rohu. Další zajímavou možností je vypůjčit si kolo a projet ostrov po malebných romantických cestičkách.

Velkou tradici má na ostrově kamenická práce. Místní tzv. korčulanský kámen byl ve 20. století dokonce zabudován do Bílého domu ve Washingtonu. Kamenolomy blízko Pučišća byly znovu obnoveny v době antiky a staly se zdrojem vzdělání i zkušeností četných kamenických dynastií. Známí kameníci Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec jsou toho důkazem.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.