Biograd Na Moru - Chorvatsko

Chorvatsko - Biograd Na MoruBiograd Na Moru - město v severní Dalmácii má poměrně dlouhou historii, sahající až do 10. století, ve kterém najdeme první oficiální zmínku o jeho existenci. V dnešní době je městečko Biograd Na Moru živým a oblíbeným letoviskem se spoustou obchůdků, restaurací, barů a diskoték a v neposlední řadě i s příjemnou, stinnou promenádou.

Biograd Na Moru je také ideálním výchozím bodem mnoha výletů. Za zmínku stojí zejména blízké národní parky Krka a Kornati. Turistickým lákadlem jsou hlavně pohádkové pláže a svěží borovicové háje jen vybízející k odpočinku. Pro rybáře nebo gurmány můžeme doporučit přibližně 7 km vzdálené jezero Vrana, kde jsou k dostání vždy čerstvé rybí produkty.

Chorvatsko - Biograd Na MoruSportovní vyžití je zde také bohaté. Nabízí se například škola jachtingu, potápění, najdeme zde i velké tenisové středisko, plážový volejbal a další vyžití v míčových hrách. Půjčovna sportovních potřeb je samozřejmostí.

Biograd Na Moru se rozkládá asi 30 km jižně od Zadaru naproti ostrovu Pašman. Archeologické nálezy a ostatní historické předměty můžete najít v místním historickém muzeu.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.