Chorvatsko

Oblíbenost Chorvatska je velká zejména u českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenovým relacím, relativně přijatelné vzdálenosti, ale i díky malé jazykové bariéře apod. Takže není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita, sídlící zejména v okolí města Daruvar.

ChorvatskoChorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, je rozprostřeno při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy na ploše 56.542 km2. V Chorvatsku žije cca 4,5 milionu obyvatel a místním jazykem je chorvatština.

Chorvatsko má jako hlavní město Záhřeb. Tato metropole se nachází ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst Chorvatska. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - atraktivní města k návštěvě jsou třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty, kterým jsou Plitvická jezera - nádherná soustava jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Území Chorvatska je rozděleno na správní oblasti župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné například našim krajům. Ty jsou dále děleny na opčiny, které se dají přirovnat s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží je na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy či menší ostrůvky.

Chorvatsko je velmi oblíbená oblast nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky jsou již zvyklí na život v cestovním ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo Dubrovník. Oblíbeným cílem jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. V Chorvatsku je stále co objevovat.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.