Oostende - Belgie

Královské město Oostende - o jeho slávu jako elegantního přímořského letoviska na břehu Severního moře se zasloužili první belgičtí panovníci, zvláště král Leopold II., jenž si pobyty v Oostende velmi oblíbil.

Přijížděli sem za ním evropští monarchové a šlechtici, kteří považovali cestu do Oostende za příjemnou součást diplomatického protokolu. Od druhé poloviny 19. století bylo město považováno za lázně evropského významu, které vyhledávala společenská smetánka.

Zlatý věk Oostende dnes připomínají neoklasicistní budovy zdobené rokokovými detaily, které pocházejí z období Belle époque na přelomu 18. a 19. století. Přívlastek - královna přímořských letovisek - Oostende zůstal, i když dámy se slunečníky, okázale korzující po promenádě, vystřídali skateboardisté, cyklisté, běžci či rodiny s dětmi.

Oostende chrání před útoky vln dlouhá a široká kamenná hráz s promenádou pojmenovanou po králi Albertu I. Lemují ji mnohaposchoďové lázeňské domy a hotely s bary a nočními podniky, butiky a restaurace. Na pláži stojí malinkaté, bíle natřené dřevěné domečky na kolečkách, které slouží jako úschovny lehátek, stolečků a nádobí, převlékárny i útočiště před větrem.

Co byste měli navštívit
  • starou rybářskou čtvrť s úzkými uličkami, jež se svažují k přístavu.
  • plachetnici Mercator, pojmenovanou po vlámském geografovi G. Mercatorovi, jenž vypracoval zásady tvorby přesných map. Nyní slouží jako námořní muzeum. - zdejší akvárium Vás seznámí s faunou Severního moře
  • Evropská věž o výšce 100 metrů s vyhlídkovou terasou tvoří dominantu města
  • Domein Riversijde, původně panství Leopolda II. V těsné blízkosti se dochovalo pobřežní opevnění z obou světových válek. Pozorovatelny, dělová stanoviště a ubikace vojáků propojují dva kilometry zákopů vyhloubených v písku.

Belgie

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.