Tasmánie - Austrálie

Tasmánie je ostrov a australský spolkový stát. Nachází se 240 km od jižního pobřeží australského spolkového státu Victoria. Hlavní a největší město je Hobart. Další velká města jsou Launceston, Devenport a Burnie.

Historie:

V roce 1642 přistál jako první u ostrova Tasmánie holandský mořeplavec Abel Tasman kterou pojmenoval země Van Diemenova. V roce 1804 poručík David Bowen se skupinou trestanců zakládá kolonii na březích řeky Derwent v zátoce Risdon Cove. První trestanecká kolonie začíná fungovat v zátoce Macquarie Harbour roku 1821. Následovali kolonie Maria Island a Port Arthur. Od založení až do své smrti roku 1810 je viceguvernérem Tasmánie John Collins. Největší roli v dějinách ostrova sehrál viceguvernér George Arthur (1824 až 1836) který organizoval bílou domobranu proti původní populaci Aboriginů. Populace tasmánských domorodců byla v 19. století vyhlazena.

Zajínavosti:

Nejznámějším městem je hlavní město Hobart. Do povědomí se dostává zejména díky jachtařským závodům Sydney - Hobart, které se konají každým rokem o Vánocích. Ostrovní stát je známý především svou nádhernou přírodou a mnoha národními parky. Je jedním z nejexotičtějších míst na nejmladším kontinentu naší planety. Příroda je zde stále ještě nedotčená, nachází se zde zvířata a rostliny, které jinde není možné spatřit. V centru ostrova se nachází jeden z nejznámějších národních parků Cradle Mountain, který tvoří jednu třetinu ostrova a ve kterém najdete i nejhlubší sladkovodní jezero Austrálie. Objevíte tu také husté deštné pralesy, vysoká pohoří a obří eukalyptové lesy.
Pokud se vydáte k oceánu s největší pravděpodobností potkáte tučňáky a hravé lachtany. Ostrov je lemován plážemi s oslnivě bílým pískem a útesy, objevíte zde krásné vodopády, přesličkové i pabukové lesy.
Na jihozápadě můžete navštívit původní věznici a trestaneckou osadu.
Dále na západ vás čekají nádherné přímořské oblasti s úžasnými plážemi.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.