Thajský záliv - Thajsko

mapa východuTato část pobřeží začíná v místě vyústění řeky Chao Phraya a jde až do provincie Trat ke kambodžské hranici. Je zde mnoho turisticky oblíbených míst a zejména nejstarší přímořské turistické centrum Pattaya.

Thajský zálivDále na jihovýchod od ní se při pobřeží nachází některé kouzelné a dosud neporušené ostrovy, např. Ko Samet, Ko Chang a další, které nabízí klidný pobyt u moře. Spojení této oblasti s Bangkokem zajišťuje Sukhumvitská silnice, Sukhumvith road, která začíná v Bangkoku a táhne se při pobřeží v délce asi 400 km. V současné době je intenzivně modernizována do podoby moderní autostrády.

Pattaya

nejznámější turistické město v Thajsku ležící asi 140 km východně od Bangkoku při pobřeží Thajského zálivu. Z původně tiché rybářské vesnice se během vietnamské války stalo rehabilitační centrum pro americké vojáky a posléze mezinárodní letovisko s úžasnou koncentrací obchodu a zábavy.
Vážným problémem je zde znečištění vody, přesto si Pattaya stále zachovává atmosféru, která je zcela výjimečná a jinde nenapodobitelná.

Pattaya Střed města je na městské pláži asi 4 km dlouhé, podél které se táhne jednosměrná a velmi frekventovaná Beach Road. Souběžně s ní běží Second Pattaya Road, druhá hlavní třída a obě ulice jsou propojené množstvím příčných spojovacích uliček, Soi, a celá oblast je doslova napěchována spoustou hotelů, venkovních Beer barů a Go Go barů, obchodních domů, tržnic a restaurací. Pláže a hotely v severní oblasti jsou mnohem klidnější a čistčí stejně jako v oblasti jižní Pattayi. Za jižním okrajem pattayského zálivu se táhne oblast zvaná Jomtien, která není tak rušná a je zde podle pobřeží množství velmi pěkných hotelů. Dopravní spojení v Pattayi zajišťuje obrovské množství originálních taxíků, otevřených pikapů, které stále krouží mezi severní a jižní Pattayou a odvezou klienty odkudkoliv kamkoliv ve městě za jednotnou taxu 10 Bahtů.

Pattaya nabízí obrovské množství sportovního vyžití, kromě půjčoven motocyklů a osobních i terénních aut jsou zde půjčovny vodních skůtrů, člunů od malých až po silné speed boaty, můžete zde soutěžit v lukostřelbě, kuželkách, střelbě z pistole a pušky, nachází se zde i závodní okruh (asi 15 km od Pattaye), stejně jako několik golfových hřišť.

Noční život v Pattayi je bezkonkurenční velké množství restaurací všeho druhu, čínské a indické, stejně jako evropské, jsou zde německé pivnice, stejně jako italské pizzerie a dokonce i několik ruských restaurantů, americké steak housy i domácí typické thajské restaurace. Mimoto je zde největší laserová diskotéka Palladium pro 5 tisíc návštěvníků, známé jsou i kabarety Alcazar a Tiffany´s show.

Pro turisty je připravena velmi široká nabídka výletů a návštěv místních pamětihodností, zejména výlet do 15 km vzdálené tropické zahrady Nong Nooch s nádhernou sloní show je nezapomenutelný, další možností je např. Mini Siam (sbírka replik slavných světových staveb v měřítku 1:25) nebo výlet lodí na blízké korálové ostrovy.

Ostrov Ko Samet Ko Chang

je krásný malý tropický ostrov asi 6 km od osady Ban Phe v Provincii Rayong s krásnými písečnými plážemi a korálovými útesy. Je zde několik bungalovových ubytovacích zařízení, je zde však zakázána další výstavba, protože ostrov je prohlášen za národní park. Větší význam má Ko Samet jako výletní místo pro turisty obývající Pattayu.

Ostrov Ko Chang

Ko Changje po Phuketu druhým největším thajským ostrovem. Leží až na samém východním pobřeží Thajského zálivu v provincii Trat, která sousedí s Kambodžou. Tato východní oblast je známá těžbou drahých kamenů v provincii Chantaburi nedaleko od Ko Changu. Ostrov je vzdálený asi 8 km od pevniny, dlouhý je asi 30 km a široký asi 8 km, dosud je málo osídlen. Nejsou zde žádná města, ale přesto se horečně budují nové komunikace a o provizoriích se již nedá vůbec mluvit. Celý ostrov je velmi hornatý, pohoří ve středu ostrova má výšku až 744 m a většinu ostrova pokrývají deštné pralesy. Při západní straně ostrova jsou nádherné pláže a několik pěkných hotelových zařízení bungalovového typu přímo na pláži v udržovaných nádherných tropických zahradách. Blízko středu ostrova se nachází velmi pěkný sladkovodní vodopád s jezerem, ke kterému vede turistická stezka. Ko Chang je hlavním ostrovem dvaapadesátičlenného souostroví, které vytváří Mořský národní park Mu Ko Chang, který byl vyhlášen přírodní rezervací roku 1982. Dalšími nádhernými ostrovy poblíž Ko Changu jsou např. Ko Kut, Ko Mak, Ko Kradat, atd.

Thajsko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.