Střední Thajsko - Thajsko

mapaPod názvem střední Thajsko se rozumí především území na sever a západ od hlavního města Bangkok. Směrem na severovýchod přechází území v plošinu Khorat a na severu se toto území táhne až ke městu Tak, kde začíná pohoří severního Thajska. Středem tohoto území protéká od severu k jihu řeka Chao Phraya, která je velmi významnou z hlediska úrodnosti.

Bangkok ležící až na samém jižním okraji tohoto území je z mnoha pohledů naprosto vyjímečným městem. Je jinde nevídanou směsicí supermoderních staveb a oslnivých paláců, rušné a těžké dopravy až na hranici kolapsu, který se však díky toleranci a přizpůsobivosti Thajců nikdy nekoná. Bangkok je prostě vyjímečný a neopakovatelný.

most přes řeku Kwai Kanchanaburi, město kde se nachází legendární most přes řeku Kwai leží asi 130 km severozápadně od Bangkoku a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Je zde soutok dvou řek, Kwai Noi a Kwai Yai, které po soutoku tvoří tok řeky Mae Klong. Směrem proti proudu začíná divoká příroda s množstvím pozoruhodných míst, vodopády, jeskyně, apod. Na řece se nachází zajímavé turistické stavby, plovoucí hotely a je zde možnost absolvovat část cesty na vorech a raftech.

břeh řeky KwaiTuristické pozoruhodnosti jsou např. Válečné muzeum JEATH, které dokumentuje hrůzy, které museli snášet spojenečtí zajatci při stavbě železnice smrti, kterou zde budovali Japonci v letech 1942-43, válečný hřbitov, kde je pohřbeno 6.982 válečných zajatců, muzeum tzv. Průsmyku pekelného ohně, jeskynní chrám Wat Tham Mangkhon Thong ležící asi 4 km od Kanchanaburi a zejména vodopády Sai Yok Noi a Sai Yok Yai v údolí řeky Kwai Noi.

Thajsko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.