Severovýchodní Thajsko - Thajsko

Lampang Provinční město Lampang leží asi 100 km jihovýchodně od Chiang Mai a je známé především některými velmi zajímavými chrámy. Wat Phra Kéo Dom Tao je chrámový komplex, který představuje jak thajskou tak i barmskou architekturu. Podle legendy tu byl v polovině 15. století po dobu 32 let uložen Smaragdový Buddha. Ve městě a v okolí jsou však i další velmi zajímavé chrámy. Je zde také možnost navštívit Centrum pro výcvik slonů ležící asi 25 km od města.

Khao Yai Khao Yai je nejstarší a největší chráněnou přírodní rezervací v Thajsku. Vjezd do rezervace je povolen pouze v denních hodinách. Na pozorování zvěře v noci je nutno najmout licencované pralesní průvodce a auto od správy národního parku. V rezervaci Khao Jaj žijí např. divocí sloni a tygři, leopardi, himalájští a malajští medvědi, vysoká zvěř a mnoho druhů ptactva, mj. řada druhů velkých dvojzoborožců. Na území parku je více než dvacet krásných vodopádů.

Khao Yai Khorát - je rozsáhlá náhorní plošina severovýchodního Thajska. Je dosud málo navštěvovaná cizinci, přestože se v této oblasti nachází mnoho velmi cenných historických památek. Nejkrásnější ukázky staré Khmérské architektury na světě mimo území Kambodže naleznete právě zde. Výchozím bodem v cestě může být město Khorát nebo Nakhon Ratchasima vzdálené asi 260 km od Bangkoku, které je obchodním centrem regionu.

Thajsko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.