Severní Thajsko - Thajsko

mapa severu Dále na sever za městy Sukhothaja a Tak se krajina postupně zvedá do kopců a hornatých plání, které se střídají s úrodnými údolími. Místní obyvatelé zde pěstují hlavně rýži, zeleninu a ovoce. Typickým porostem jsou zde týkové lesy. Krajina je osídlena horskými kmeny – původními obyvateli, kteří dodnes dodržují tradiční kmenový způsob života a staré zvyky a obyčeje. Známá je oblast zvaná Zlatý trojúhelník (na pomezí Laosu, Barmy a Thajska), kde se donedávna pěstovalo opium jako tradiční všelék (I když budete hodně hledat, žádná maková pole tu nenajdete. Na přelomu roku 2002/2003 tam bylo nalezeno po dlouhé době zase jedno ojedinělé makové políčko, což byla velká mediální událost. Za makovými poli ze Zlatého trojúhelníku se musíte vypravit do Laosu nebo Myanmaru). Lidé horských kmenů jsou většinou velmi chudí a živí se často primitivním zemědělstvím. Ve snaze o řešení problému chudoby bylo v minulosti realizováno několik královských a vládních projektů zaměřených na vzdělání a podporu pěstování užitečných zemědělských produktů.

SukhothaiSukhothai je prvním hlavním městem Thajska, leží asi 430 km severně od Bangkoku a 350 km jižně od Chiang Mai. V Sukhothai vznikly první slavné sochy Budhy, známá je především socha procházejícího se Budhy. 12 km od nové Sukhothai se nachází Sukhothaijský historický park, který se rozkládá na ploše 70 km2, uvnitř je možné nalézt více jak 20významných monumentů. Historii města objevíte v Ramkamhaengově Národním muzeu, stejně jako je možné navštívit několik skvělých Sukhothaiských chrámů.

Chiang Mai Chiang Mai je v současnosti druhým největším městem v Thajsku za Bangkokem od kterého je vzdálené asi 700 km. Bývalo metropolí království Lan, založeno ve 13. století, dnes je centrem severního regionu. Staré město je obklopeno čtvercovým příkopem, do kterého je možno vstoupit pěti branami. Významné jsou především místní chrámy, které jsou mnohem starší než v Bangkoku a architektonicky zcela odlišné. Uvnitř starého města je 36 chrámů a dalších asi 80 je vně. Nejznámější jsou Wat Phra Singh z roku 1345 nebo Phra Viharn Lai Kam se sochou Phra Singh Buddha.

Chiang Mai je dosažitelné z Bangkoku buď letecky nebo vlakem či autobusem (v obou případech trvá cesta asi 14 hodin) a nabízí se zde několik velmi kvalitních hotelů a množství restaurací.

Thajsko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.