Jižní Thajsko - Thajsko

mapa jihu Jižní Thajsko je úzká část území, které se rozkládá na poloostrově Kra, úzkém pásu země, který se táhne od Bangkoku v délce více než 1200 km až k malajské hranici.
Tato oblast je poněkud odlišná, jednak historií a kulturou se silným muslimským vlivem a také přírodními podmínkami, je známá hlavně svými plážemi a nádhernými přírodními scenériemi.

Hua Hin Hua Hin je turistické středisko, které se nachází na západní straně Thajského zálivu poblíž města Phetchaburi. Je zde množství historických a architektonických památek. Pláže Hua Hinu jsou využívány místními obyvateli, přesto zde tráví dovolenou i mnoho cizinců. Hua Hin se dnes řadí mezi exkluzivnější střediska s krásnou širokou pláží a množstvím příjemných restaurací. V nabídce je půjčování různých potřeb pro vodní sporty a také místní golfové hřiště

Nakhon Pathom Město Nakhon Pathom (První město) leží asi 55 km severozápadně od Bangkoku v místech, kde se nacházely nejrannější osady království Mon z období Dvaraváti (6. - 11. století). Město leží při cestě z Bangkoku do Kanchanaburi a je zde zajímavá zejména pagoda Phra Pathom čedí vysoká 120 m označovaná za nejvyšší buddhistický monument na světě. Originální věž typu čedí byla z roku 1057 značně poškozena Barmánci, dnešní podoba je z 19. století, věž je obehnaná systémem teras a podloubím a ve směru světových stran jsou čtyři kaple.

Thajsko

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.