Bangkok - Thajsko

Hlavní město leží na řece Chao Phraya asi 20 kilometrů od thajského zálivu a přezdívá se mu město andělů. Bylo založeno v roce 1782 a dnes má přibližně 7 milionů obyvatel. Je to město s velmi přetíženou a hektickou dopravou. Nejlepší způsob cestování v centru města je po řece Chao Phraya – vodní autobus jezdí často a pravidelně a jízdenka stojí okolo 8,– bahtů. Kolem třídy Khao San v centru města jsou dobré možnosti ubytování za rozumnou cenu. V Bangkoku je možné navštívit řadu významných památek, muzeí, chrámů, parků, tržišť, ZOO a spoustu dalších lákadel.

Nejvýznamnější památky
Královský palác a Wat Phra Keo

Wat Phra KeoVýstavba celého komplexu započala v roce 1782. Celý areál je obehnán zdí, která je dlouhá 1900 metrů. Královský palác se stal sídlem krále a Wat Phra Keo dodnes uchovává nejuctívanější sochu Smaragdového Buddhy. Od roku 1946 žije královská rodina v paláci Chitrlada v části Bangkoku nazývající se Dusit.

Wat Pho

nejstarší a největší wat v Bangkoku, dnes je zároveň i centrem státního vzdělávání. Původní objekty pocházejí ze 16 století, ale byly přestavěny ve století 18. V roce 1832 dal Ráma III zbudovat kapli Ležícího Buddhy s pozlaceným 46 metrů dlouhým Buddhou.

Wat Arun

Wat ArunChrám úsvitu. Název je odvozen od legendy o králi Taksinovi, který sem přijel za úsvitu roku 1767 z vypleněného města Ayutthaya a nevýznamný chrám rozšířil pro posvátnou sochu Smaragdového Buddhy. Architektura watu čerpá z khmérského slohu. Nejkrásnější pohled na chrám je z řeky.

Wat Saket a Zlaté návrší

Pochází z 18 století a zpodobňuje mýtickou horu Méru, z vršku se otevírá úchvatný pohled na historickou část Bangkoku.

Ancient City

Kousek za Bangkokem se nachází zábavní park ve tvaru Thajska vytvořený v roce 1970. Celý je poset replikami významných thajských památek zhruba třetinové velikosti, trasa je dlouhá asi 15 kilometrů a vyplatí se půjčit si kolo. Vstupné do areálu činí 50 bahtů.

Palác Vimanmek

palác VimanmekNejvětší budova ze zlaceného týkového dřeva na světě, byl postaven bez použití jediného hřebíku jen pomocí dřevěných kolíků, původně se nacházel na ostrově Ko Sichang, ale v roce 1901 byl celý rozebrán a znovu smontován uprostřed Bangkoku. Palác se nachází v parku Dusit, kde se nalézá také sídlo královské rodiny.

Krokodýlí farma

Naproti Ancient City se nachází největší krokodýlí farma, je domovem 30 tisíc mořských i sladkovodních ještěrů. Konají se zde pravidelná představení s krmením a zápasy a v nabídce je celá řada zboží z krokodýlí kůže.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.