Tunisko

TuniskoTunisko - ve zkratce země datlí, moře a písku s oficiálním názvem Tuniská republika, se rozkládá na rozloze 163 610 km2. Pro téměř 10 milionů místních obyvatel je úředním jazykem arabština a náboženstvím z 99% islám. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. Ve všech oblastech života v Tunisku výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost.

Hlavním městem Tuniska je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet. Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a sousedí s Libyí a Alžírskem a pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie.

TuniskoPokud se do Tuniska vydáte postačí Vám pouze platný cestovní pas. Nnevyžaduje se tedy žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tunisko je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou je široké spektrum sportovních i jiných aktivit. V neposlední řadě se může Tunisko pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.