Lanzarote - Kanárské ostrovy

Pobřeží u Poerto del CarmenLanzarote je ostrov vulkanického původu 60km dlouhý a 20km široký. Nedostatek srážek a vulkanický původ ostrova jsou znát opravdu na každém kroku. Jihovýchodní část ostrova působí skutečně bezútěšným až skličujícím dojmem, jakoby místní vulkány vyhasly teprve včera.

Existují dokonce místa, kde lopatou vyhrabaný kámen z hloubky asi 30cm nelze udržet v ruce, jak je horký. V jedné restauraci zase opékají maso na roštu, kterým je přikryta hluboká jáma. Žár lávy, sálající z jámy, zde nahrazuje elektrické vyhřívání.

Není tedy divu, že si tento terén vybrali filmaři pro natáčení drsných exteriérů filmu "Planeta opic".

TinasoriaPořádná zeleň je zde velmi vzácná a roste pouze díky promyšlenému systému zavlažovacích trubek, hadic a hadiček, důmyslně ukrytých mělce pod povrchem.Lanzarote je krom odpočinkových pobytů hojně využíván i na létání. Z pobřežních pláží, obepínajících většinu ostrova, se zvedají strmé útesy do výšky kolem 600m.

V místech, kde na pobřeží útesy nejsou, se několik kilometrů od moře tyčí sopečný masiv zhruba do stejných výšek. Je tedy vcelku lhostejno, ze kterého směru je ostrov právě nafukován, vždy se dá velmi rychle přemístit na vhodné startoviště a viset ve vzduchu třeba celý den. Svahové proudění funguje naprosto spolehlivě a bezvětrné dny se díky stabilním pasátům takřka nevyskytují.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.