La Gomera - Kanárské ostrovy

La Gomera Kruhový ostrůvek Vás okouzlí bujnou vegetací, jejíž reliéf dotvářejí četné rokle, skalní homole a skály kruhovitě se svažující do moře. Třetinu ostrova chrání zařazení do světového dědictví UNESCO.

Ostrov La Gomera vznikl velkým sopečným výbuchem. Poslední sopečné erupce byly zaznamenány v první fázi čtvrtohor.

Valle Gran ReyNa Gomeře převládají vavřínové porosty, které najdete hlavně v pralese El Cedro. Ostrov sám byl dříve mnohem větší, ale erozí se zmenšil o více než polovinu na dnešních 370 km2. Je tvořen z jednoho horského masivu Alto de Garjonay, kde se nachází národní park s max. výškovou kótou 1487 m n.m.
Na Gomeře také roste velké množství palem (asi 100.000, což je nejvíce ze všech Kanárských ostrovů). Polovina z nich jsou palmy kanárské, ze kterých se vyrábí palmový med ( specialita La Gomery) a druhá polovina jsou palmy africké.

San SebastianHlavní město ostrova San Sebastian byl oblíbeným přístavem Kryštofa Kolomba. Nejznámější historické vesničky, které zde najdete, jsou např. Valle Gran Rey, Chipude, Agulo, Arure.

Vesničky v horáchPůvodní obyvatelé ostrova se dorozumívali pískáním. Dodnes tak někteří komunikují. Tento jazyk má dlouhou tradici a vznikl z potřeby dorozumět se na větší vzdálenost (dobrý pískač se takto domluví na 3 - 4 km).

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.