Fuerteventura - Kanárské ostrovy

playa-de-cofete-plaz Ten kdo chce vyrazit na Kanárské ostrovy, a jeho hlavím cílem je opalovat se na zlatožlutých písečných plážích, pak by si měl rozhodně vybrat ostrov Fuerteventura. Ten jeho sny o koupací dovolené splní bez zklamání, jelikož nabízí jednoznačně nejkvalitnější přírodní pláže z celého souostroví.

playa-de-cofete-vilaPokud by okolní Atlantický oceán nebyl tak chladný a měl o několik stupňů více, pak bych Fuerteventuru zařadil mezi nejlepší koupací ostrovy které jsem doposud navštívil, protože po stránce kvality pláží mnohdy nabízí více nežli některé ostrovy v Karibiku. Naprostá většina nejlepších pláží se nachází na jižním poloostrově Jandía a pak z části na severozápadním pobřeží kolem přírodního parku Dunas de Corralejo. Na své si tu přijdou také nudisti. Stejně tak je Fuerteventura rájem pro vyznavače vodních sportů, zejména windsurfingu, jelikož zde najdou jedny z nejlepších podmínek pro tento sport.

Playa de CofeteKoho přestane bavit vstřebávání slunečního záření, pak může vyrazit objevovat mnohá zajímavá místa:

 • Playa de Cofete, osamělou, téměř nekonečnou pláž ležící na západním pobřeží poloostrova Jandía
 • Playa de Sotavento je pláž téměř pět kilometrů dlouhá a v některých místech při odlivu až kilometr široká s několika písečnými duny. Neustálé foukání větru od pobřeží směrem na moře díky nízkému profilu vnitrozemí zná každý vyznavač windsurfingu. Z tohoto důvodu se Playa de Sotavento stala mekkou všech windsurfářů na ostrově.
 • Puerto de la Cruz, malá obec na nejjižnějším cípu ostrova puerto-de-la-cruz
 • Morro Jable je největším plážovým letoviskem, na poloostrově Jadía, moderní město postavené z původní rybářské vesnice s několika domky.
 • La Pared, městečko na západním pobřeží, ač poměrně tiché, najdete zde mnoho apartmánů a v blízkém okolí i golfové hřiště. Zajímavá je však písečná pláž Playa del Viejo Rey, která na rozdíl od pláží na východním pobřeží nabízí moře s velkými vlnami. Nevýhodou je zakončení pláže strmým rozeklaným pobřežím, jenž připomíná slabší odvar portugalského Algarve.
 • Parque Natural de las Dunas de Corralejo, národní park s písečnými dunami podobným jako v Maspalomas na ostrově Gran Canaria.
 • El Cotillo, bývalá velmi významná obec, která leží relativně blízko od hlavního letoviska Corralejo na severním cípu ostrova. Původně byla tato obec přístavem pro rybolov a export vápna, také odtud odplouvali lodě s lidmi, kteří se rozhodli emigrovat do Ameriky. Dnes je to poklidné městečko s restauracemi nabízející ve svém jídelníčku rybí speciality. Nad hlavní písečnou pláží Playa del Castillo se pak tyčí malá strážní věž, jenž chránila obec před útoky z moře.
 • Corralejo, původně malá rybářská vesnice, dnes je největším letoviskem na severním pobřeží, na okrajích města stojí moderní letovisko s mnoha hotelovými komplexy, restauracemi a apartmány. Staré jádro města se rozprostírá kolem původního přístaviště s minipláží.
 • Baku Water Park, největší aquapark na ostrově, je poměrně nedávno vybudovaný, s běžnými atrakcemi, jako jsou skluzavky různého typu přes vířivky až po umělé vlny. Lajares
 • Lajares, nabízí k shlédnutí restaurované původní větrné mlýny. Za podívanou ještě stojí velice pěkně upravený kostelík uprostřed obce s vysazenými palmami kolem kostela.
 • La Oliva, vesnička ve vnitrozemí, kde najdete mohutný trojlodní kostel s velkou tmavou zvonicí, jenž se pyšní vstupními vyřezávanými dveřmi
 • vyprahlé vnitrozemí, na velmi oblíbené vyhlídkové horské silnici narazíte na několik zachovalých vesnic - Betancuria, Ajuy, Mirador del Morro Velosa, Vega de Rio de las Palmas, Tefía a další, které mají každá svoji atmosféru a zajímavost, a kde se můžete na své cestě občerstvit a odpočinout si.
 • Gran Tarajal, druhé největší město na ostrově, dříve bylo významným přístavištěm. Ve městě se nachází celkem pěkná pláž a nábřežní kolonáda. Kousek od nábřeží pak najdete nejzajímavější objekt ve městě, krásnou kašnu vyzdobenou mořskými koníky z nichž chrlí voda, a která je obklopena vysokými královskými palmami.
 • Las Playitas,Las-playitas typické rybářské městečko, kterých má dnes ostrov pramálo, u nábřežního mola se pohupují rybářské loďky a rybáři si připravují sítě na další vyjížďku na širé moře. Stará část obce je postavena na prudkém skalním masívu.
 • Puerto del Rosario, toto městečko navštívíte, pokud máte namířeno použít trajekt na sousední ostrov Lanzarote, nebo vyrazit na delší plavbu na Gran Canaria.

Kanárské ostrovy

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.